×

Message

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

Warsztaty można realizować w miesiącach: wrzesień i październik 2014 r, oraz od kwietnia do października 2015r.
Warsztaty realizowane są:

 1. w wersji A: w otoczeniu szkoły. Optymalne miejsce to łąka, las, rzeczka w pobliżu szkoły, gdzie utwardzoną drogą może dojechać podkarpacki EkoMobil,
  oraz
 2. w wersji B: w otulinie rezerwatu Lisia Góra (dla szkół, które samodzielnie przyjdą lub przyjadą na stanicę wodną (przystań katamaranu) - przy wejściu do Rezerwatu Przyrody Lisia Góra).

Co powinien zrobić koordynator szkolny żeby zapisać się na warsztaty w wersji A:

 1. Zastanowić się nad konkretnym terminem i miejscem warsztatów i uzgodnić to z koordynatorem projektu – Mirkiem Ruszała tel. 668356773.
 2. Wybrać dwie grupy po ok. 24 uczniów. Warsztaty dla każdej grupy trwają 3 godziny lekcyjne. Grupa dzielona jest na dwa 12 osobowe zespoły. Z każdym zespołem pracuje jeden trener. Pierwsza grupa 24 uczniów rozpoczyna zajęcia ok. godz. 8.00 lub 8.45, druga grupa 24 uczniów rozpoczyna zajęcia ok. 10.45 lub. 11.45.
 3. Zadbać o to, by dzieci miały wygodny strój do pracy terenowej. W przypadku słońca nakrycie głowy i coś do picia.
 4. Poinformować rodziców uczniów, ze warsztaty są częścią projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” i w ich trakcie będą wykonywane fotografie, które w celach dokumentacyjnych zostaną zamieszczone na stronie www.alarmdlabio.plwww.ekoskop.rzeszow.pl i Facebook-u Stowarzyszenia.
 5. Przygotować opieczętowane przez szkołę potwierdzenie zajęć (wg wzoru)

Ustalonych warsztatów nie można odwołać.
W przypadku bardzo deszczowej pogody uniemożliwiającej zajęcia w terenie, ćwiczenia w oparciu o zebrany materiał odbywają się w salach lekcyjnych.

Co powinien zrobić koordynator szkolny żeby zapisać się na warsztaty w wersji B:

 1. Zastanowić się nad konkretnym terminem zajęć w otulinie Rezerwatu Lisia Góra i uzgodnić to z koordynatorem projektu – Mirkiem Ruszała tel. 668356773.
 2. Wybrać dwie grupy po ok. 24 uczniów, które samodzielnie-pod opieką nauczycieli przyjdą lub przyjadą (autobusem, rowerami) na przystań katamaranu. Przystań znajduje się na Lisiej Górze obok pawilonu klubu kajakowego i placu zabaw dla dzieci. Warsztaty dla każdej grupy trwają 3 godziny lekcyjne. Grupa dzielona jest na dwa 12 osobowe zespoły. Z każdym zespołem pracuje jeden trener. Pierwsza grupa 24 uczniów rozpoczyna zajęcia ok. godz. 8.45, druga grupa 24 uczniów rozpoczyna zajęcia ok. 11.45.
 3. Zadbać o to, by dzieci miały wygodny strój do pracy terenowej. W przypadku słońca nakrycie głowy i coś do picia.
 4. Zebrać zgody opiekunów uczniów na udział w rejsie badawczym łodzią -katamaranem. Katamaran to dwukadłubowa jednostka nawodna wyposażona w niezbędny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo dzieci na wodzie zgodnie z przepisami Polskiej Żeglugi Śródlądowej. Przykładowa treść zgody znajduje się w materiałach „zakres projektu” …jeśli planujecie zajęcia na katamaranie.
 5. Poinformować rodziców uczniów, że warsztaty są częścią projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” i w ich trakcie będą wykonywane fotografie, które
  w celach dokumentacyjnych zostaną zamieszczone na stronie www.alarmdlabio.pl, www.ekoskop.rzeszow.pl i Facebook-u Stowarzyszenia.
 6. Przygotować opieczętowane przez szkołę potwierdzenie zajęć (wg wzoru).

Ustalonych warsztatów nie można odwołać ….ale w przypadku deszczowej pogody uniemożliwiającej zajęcia w terenie w otulinie Rezerwatu Przyrody Lisia Góra - po uzgodnieniu telefonicznym pomiędzy nauczycielem, a trenerem – warsztaty, w oparciu o zebrany materiał, odbywają się w salach lekcyjnych szkoły, do której przyjedzie EkoMobil. Rejs katamaranem zostanie przełożony na wspólnie uzgodniony termin i odbędzie się przy sprzyjającej obserwacjom pogodzie.

FaLang translation system by Faboba