- Details
Na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie w roku 2014 została zasiana „Nasza łąka św. Franciszka”. Dyrektor Szkoły Pani Dorota Rząsa wyznaczyła na to przedsięwzięcie obszar o powierzchni 1 ara. W październiku wychowawcy klasy 3c (Agata Forystek) oraz 6b (Monika Szaro) zorganizowały grupę składającą się z rodziców i uczniów obu klas. Wspólnymi siłami przekopano część starego, zniszczonego trawnika i posiano nasiona otrzymanej „projektowej” mieszanki. Swoją wiedzą i doświadczeniem wsparła wszystkich p. Aldona Akwarska- Stanisz. Dzisiaj łąka rośnie coraz bujniej i zaczyna kwitnąć! Lada dzień do hotelików przylecą pierwsze owady…
- Details
Konsultacji dotyczących pielęgnacji „łąk św. Franciszka”, które zostały zasiane mieszanką nasion zebraną w naturze ostatniej jesieni, udzielał będzie e-mailowo dr Łukasz Łuczaj - autor "instrukcji obsługi łąki" która towarzyszyła zestawowi nasion. Każdy opiekun szkolnej łąki może uzyskać poradę drogą korespondencji elektronicznej, na adres lukasz.luczaj{@}interia.pl
Pan dr Łuczaj prosi by obok pytań wysłać zdjęcia zasianego areału i otoczenia.
- Details
Pierwsze projektowe szkoły właśnie otrzymały pakiety nasion dla urządzenie swoich "Łąk św. Franciszka". Skopano wyznaczone działki.... i tylko czekać dobrej pogody na siew!
Mamy nadzieję, że efekt siania łąk i starania się nauczycieli i uczniów (pasjonatów ochrony bioróżnorodności) przejdzie najśmielsze oczekiwania i za jakiś czas projektowe łąki kolorowo zakwitną zwabiając "miriady owadów" .... słowo "miriady" jest coraz rzadsze tak jak widok motyla pazia żeglarza!
- Details
Szanowni Państwo Koordynatorzy Szkolni projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”
Do Biura projektu wpłynęły 23 scenariusze kampanii „Łąki św. Franciszka”. Po ocenie wszystkich scenariuszy wybraliśmy 20 najlepszych i najwyżej wypunktowanych opisów planowanych kampanii. Do realizacji kampanii zakwalifikowały się (podajemy w kolejności przypadkowej):
- Details
Aktualizacja: Luty 2016
Część I. Postanowienia ogólne
§1
- Organizatorem kampanii, w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, jest Stowarzyszenie „EKOSKOP” 35-103 Rzeszów, ul. Strzelnicza 15/9 oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie ul. Lubelska 28/4.
- Kampania adresowana jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych.
- Celem kampanii jest zainteresowanie najmłodszych problemem utraty bioróżnorodności, zaciekawienie uczniów praktycznymi działaniami na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności zachowaniu lub przywróceniu bioróżnorodności podkarpackich środowisk przyrodniczych.