×

Message

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

Na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie w roku 2014 została zasiana „Nasza łąka św. Franciszka”. Dyrektor Szkoły Pani Dorota Rząsa wyznaczyła na to przedsięwzięcie obszar o powierzchni 1 ara. W październiku wychowawcy klasy 3c (Agata Forystek) oraz 6b (Monika Szaro) zorganizowały grupę składającą się z rodziców i uczniów obu klas. Wspólnymi siłami przekopano część starego, zniszczonego trawnika i posiano nasiona otrzymanej „projektowej” mieszanki. Swoją wiedzą i doświadczeniem wsparła wszystkich p. Aldona Akwarska- Stanisz. Dzisiaj łąka rośnie coraz bujniej i zaczyna kwitnąć! Lada dzień do hotelików przylecą pierwsze owady…

Konsultacji dotyczących pielęgnacji „łąk św. Franciszka”, które zostały zasiane mieszanką nasion zebraną w naturze ostatniej jesieni, udzielał będzie e-mailowo dr Łukasz Łuczaj - autor "instrukcji obsługi łąki" która towarzyszyła zestawowi nasion. Każdy opiekun szkolnej łąki może uzyskać poradę drogą korespondencji elektronicznej, na adres  lukasz.luczaj{@}interia.pl
Pan dr Łuczaj prosi by obok pytań wysłać zdjęcia zasianego areału i otoczenia.

Pierwsze projektowe szkoły właśnie otrzymały pakiety nasion dla urządzenie swoich "Łąk św. Franciszka". Skopano wyznaczone działki.... i tylko czekać dobrej pogody na siew!
Mamy nadzieję, że efekt siania łąk i starania się nauczycieli i uczniów (pasjonatów ochrony bioróżnorodności) przejdzie najśmielsze oczekiwania i za jakiś czas projektowe łąki kolorowo zakwitną zwabiając "miriady owadów" .... słowo "miriady" jest coraz rzadsze tak jak widok motyla pazia żeglarza!

Szanowni Państwo Koordynatorzy Szkolni projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”

Do Biura projektu wpłynęły 23 scenariusze kampanii „Łąki św. Franciszka”. Po ocenie wszystkich scenariuszy wybraliśmy 20 najlepszych i najwyżej wypunktowanych opisów planowanych kampanii. Do realizacji kampanii zakwalifikowały się (podajemy w kolejności przypadkowej):

Aktualizacja: Luty 2016

Część I. Postanowienia ogólne

§1

  1. Organizatorem kampanii, w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, jest Stowarzyszenie „EKOSKOP” 35-103 Rzeszów, ul. Strzelnicza 15/9 oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie ul. Lubelska 28/4.
  2. Kampania adresowana jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  3. Celem kampanii jest zainteresowanie najmłodszych problemem utraty bioróżnorodności, zaciekawienie uczniów praktycznymi działaniami na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności zachowaniu lub przywróceniu  bioróżnorodności podkarpackich środowisk przyrodniczych.

FaLang translation system by Faboba