×

Message

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

  1. „Podkarpacki EkoMobil"  - zakup i wyposażenie samochodu „mini laboratorium” do prowadzenia terenowych
    warsztatów edukacyjnych.
  2. „Laboratorium bioróżnorodności” – 1560 godzin  warsztatów plenerowych i stacjonarnych dla 40 szkół i 10 lokalnych Centrów Edukacji Ekologicznej (CEE) z wykorzystaniem ekomobila, spektaklami "Teatru Bioróżnorodności" i interaktywnymi szkoleniami oraz  wystawą „ALARM dla  bioróżnorodności”.
  3. „Paszport do Ekolandii" – organizacja 110 ekologicznych, 7-godzinnych autokarowo-pieszych wypraw do 5 rezerwatów, arboretum w Bolestraszycach i storczykarni.
  4. „Łąki  św. Franciszka” – 20 szkolnych kampanii siania kwietnych łąk dla motyli, pszczół i trzmieli, budowania „hoteli dla owadów"  i noclegowni dla  nietoperzy.
  5. „Akademia Bioróżnorodności” – organizacja w nowo oddanym lokalu  PCEE w Rzeszowie 62 warsztatów dla liderów, spektakle „Teatru Bioróżnorodności”, wydanie kolorowej autorskiej mapy o bioróżnorodności Podkarpacia,
    przygotowanie 2 happeningów, 20 audycji radiowych, serwisu internetowego.
  6. „Rzeszowska Amazonia" – obserwacje bioróżnorodności w trakcie  318 godzin rejsu cichobieżnym katamaranem po zalewie rzeszowskim dla 3468 osób.
  7. „12 Twarzy Natury" – konkurs plastyczny dla szkół Podkarpacia na kolaż z elementów naturalnych (liście, piasek, nasiona, kwiaty, źdźbła) o pięknie lokalnych środowisk przyrodniczych. Wydanie 13-kartowego kalendarza promującego projekt.
  8. Zarządzanie projektem.

Warsztaty można realizować w miesiącach: wrzesień i październik 2014 r, oraz od kwietnia do października 2015r.
Warsztaty realizowane są:

  1. w wersji A: w otoczeniu szkoły. Optymalne miejsce to łąka, las, rzeczka w pobliżu szkoły, gdzie utwardzoną drogą może dojechać podkarpacki EkoMobil,
    oraz
  2. w wersji B: w otulinie rezerwatu Lisia Góra (dla szkół, które samodzielnie przyjdą lub przyjadą na stanicę wodną (przystań katamaranu) - przy wejściu do Rezerwatu Przyrody Lisia Góra).

Zakup i wyposażenie samochodu „mini laboratorium” będzie innowacyjną metodą edukacji ekologicznej, terenowych warsztatów o bioróżnorodności. Samochód będzie wyposażony w niezbędny sprzęt badawczy m.in. stoliki, karimaty, mikroskopy, lornetki, kamerę powiększającą i rzutnik sprzężone z laptopami, zestawy do badań środowiska, przyrząd do pobierania prób glebowych, klucze botaniczne i zoologiczne, miski do połowów, siatki, podbieraki, szkło laboratoryjne, lunetę ornitologiczną, wodery, saperki.

Wyprawy można realizować w miesiącach: wrzesień i październik 2014 roku oraz od kwietnia do października 2015 roku.

Wyprawa jest 7-godzinnym wyjazdem w plener, pod przewodnictwem trenera-ekologa projektu.  Pozwala odnaleźć tereny o szczególnych walorach przyrodniczych i poznać piękno lokalnych rezerwatów przyrody. W trakcie wyprawy uczestnicy przechodzą trasę pieszą, poznają przyrodę wszystkimi zmysłami wykonując ciekawe gry i zabawy edukacyjne.

Co powinien zrobić koordynator szkolny żeby zapisać się na wyprawę Paszport do Ekolandii?

W ramach projektu planuje się organizację 130, 7-godzinnych edukacyjnych wypraw ekologicznych pod przewodnictwem trenera -ekologa, z wykorzystaniem autokaru, w terminie VI-X 2014, IV-X 2015 oraz IV 2016 r. w tym:

FaLang translation system by Faboba