×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

Od piętnastu lat tradycją szkół Rzeszowa był udział w ekologicznym plenerowym happeningu „S.O.S. dla Wisłoka”, gdzie w finale uczestnicy o 11.59 budzikami dzwonili na alarm w ważnej sprawie. Alarm dotyczył zanieczyszczenia wody,  śmieci w rzece, oszczędzania wody, dewastacji rezerwatu Lisia Góra. W tym roku happening został poświęcony ochronie bioróżnorodności, bo inauguracja tygodnia tradycyjnej akcji Sprzątanie Świata zbiegła się z rozpoczęciem zajęć plenerowych naszego projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”. Stowarzyszenie zorganizowało happening na rzeszowskich bulwarach w piątek 19 września. Nad happeningiem patronat przyjął Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc.

W ramach działania nowo otwartego PCEE pojawi się otwarta dla mieszkańców Aglomeracji Rzeszowskiej oferta programowa na którą składać się będzie organizacja;

  1. 42 dwugodzinnych warsztatów o bioróżnorodności z wykorzystaniem technik plastycznych (m.in. qulling), teatralnych, muzycznych, gier i zabaw dla rodziców z dziećmi (dla ok. 400 osób).

Chcesz zobaczyć Podkarpacki EkoMobil? - prawdopodobnie jedyny na świecie samochód wymalowany w błękitne motyle – przyjdź na happening, który odbędzie się na rzeszowskich bulwarach w dniu 19 września 2014 roku od godz.11:30.
 
Koniecznie przynieś budzik, dzwonek, kołatkę, gwizdek, trąbkę, aby o godzinie 11:59 wspólnie z innymi uczestnikami happeningu zadzwonić na alarm dla ochrony bioróżnorodności Podkarpacia. Niech nasz wspólny protest przed zaśmiecaniem i zanieczyszczaniem Wisłoka rozlegnie się szerokim echem.

FaLang translation system by Faboba