×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

Wyprawy można realizować w miesiącach: wrzesień i październik 2014 roku oraz od kwietnia do października 2015 roku.

Wyprawa jest 7-godzinnym wyjazdem w plener, pod przewodnictwem trenera-ekologa projektu.  Pozwala odnaleźć tereny o szczególnych walorach przyrodniczych i poznać piękno lokalnych rezerwatów przyrody. W trakcie wyprawy uczestnicy przechodzą trasę pieszą, poznają przyrodę wszystkimi zmysłami wykonując ciekawe gry i zabawy edukacyjne.

Co powinien zrobić koordynator szkolny żeby zapisać się na wyprawę Paszport do Ekolandii?

 

  1. Zastanowić się nad konkretnym terminem i trasą wyprawy i uzgodnić to z koordynatorem projektu – Mirkiem Ruszała tel. 668356773.
  2. Wybrać grupę ok. 24 uczniów. Wyprawa rozpoczyna się ok. godz. 7.45 i trwa do ok. godz.14.45. Możliwe są indywidualne zmiany godzin uzgodnione z koordynatorem.
  3. Przygotować dokumentację wyjazdu zgodnie z zasadami wycieczki szkolnej. Stowarzyszenie nie ma uprawnień do organizacji wyjazdów turystycznych, a jedynie przygotowuje program merytoryczny warsztatów ekologicznych. Stowarzyszenie nie zapewnia ubezpieczenia uczestników wyjazdu.
  4. Zadbać o to, by dzieci miały wygodny strój i obuwie do wędrówki w terenie. W przypadku słońca nakrycie głowy i coś do picia. W przypadku deszczu odpowiedni strój przeciwdeszczowy.
  5. W przypadku zaplanowania ogniska i biwaku kończącego wyprawę poinformować uczestników by zabrały ze sobą prowiant na ognisko.
  6. Poinformować rodziców uczniów, ze warsztaty są częścią projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” i w ich trakcie będą wykonywane fotografie, które w celach dokumentacyjnych zostaną zamieszczone na stronie www.alarmdlabio.plwww.ekoskop.rzeszow.pl i Facebook-u Stowarzyszenia.
  7. Przygotować opieczętowane przez szkołę potwierdzenie zajęć (wg wzoru).

W przypadku deszczowej pogody wyprawę można odwołać do godz. 6.30 w dniu wyprawy, jednak z 15-letniej praktyki dotychczas realizowanych wypraw wynika, że przy odpowiednim przygotowaniu uczestników (buty i okrycie przeciwdeszczowe) wyprawy realizowane są z sukcesem także w trakcie dni pochmurnych i podczas  przelotnych opadów.

Program wyprawy:
Wyprawa ze szkoły przyjeżdża do Podkarpackiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie, a potem jedzie na wybraną, jedną z poniższych tras:
I.    Rezerwat Przyrody „Mójka” k. Błażowej
II.     Rezerwat Przyrody „Wielki Las” k. Czudca;
III.     Rezerwat Przyrody „Husówka” k. Łańcuta;
IV.     Rezerwat „Bór” k. Głogowa Małopolskiego;   
V.     Rezerwat Przyrody „Zabłocie” k. Bratkowic;
VI.     Łańcut – storczykarnia i ogrody zamkowe;

Trasa VII – Bolestraszyce–arboretum realizowana będzie dla szkół laureatów kampanii Łąki św. Franciszka.

FaLang translation system by Faboba