PASZPORT DO EKOLANDII
Kliknij w obraz i zobacz więcej
RZESZOWSKA AMAZONIA
Kliknij w obraz i zobacz więcej
LABORATORIUM BIORÓŻNORODNOŚCI
Kliknij w obraz i zobacz więcej
AKADEMIA BIORÓŻNORODNOŚCI - SOS DLA BIORÓŻNORODNOŚCI
Kliknij w obraz i zobacz więcej
ŁĄKI ŚW. FRANCISZKA
Kliknij w obraz i zobacz więcej
×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

W piątek 18 grudnia 2015 roku ponad 200 młodych, ciałem lub duchem, liderów ekologii zebrało się w Auli Wielkiej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, by świętować półmetek projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”. Szczególnymi gośćmi Gali był Pan Adam Pęzioł Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Rzeszowie i Pan Andrzej Kulig Dyrektor Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, który również reprezentował Patrona Honorowego projektu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Na Gali pochwaliliśmy się statuetką najlepszej organizacji ekologicznej Podkarpacia i wręczyliśmy tytuły EkoNautów roku 2015. Ekonautyka to nauka żeglowania po problemach ekologicznych świata (nautike znaczy po grecku żegluga).  EkoNautami 2015 roku zostali Bogusław Tomczak dyrektor MDK Rzeszów wieloletni przewodniczący jury w podkarpackich konkursach plastycznych związanych z ekologią, Andrzej Kulig Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego wraz z zespołem pracowników departamentu działającym na rzecz programów edukacji ekologicznej, Basia Pawlak redaktor TVP Rzeszów od ponad 30 lat realizująca programy proekologiczne, Tadeusz Gratkowski Prezes Inżynierii  Rzeszów S.A.  wspierający od lat edukację ekologiczną na Podkarpaciu.
Była prezentacja projektu która z pasją przedstawił Mirek koordynator, pokazując m.in. model dwumetrowego węża Eskulapa. Były filmy (polski i hiszpański) o Rzeszowskim Zlocie Owadów. Były opowieści o Czerwonej Księdze Podkarpacia, którą z pięknymi fotografiami przedstawił dr Paweł Wolański, opiekun działania „Łąki św. Franciszka”. Zaskakująca była prezentacja o łące kwietnej założonej przez Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim, o której opowiadały uczennice szkoły. Ale najważniejszą częścią Gali było rozstrzygnięcie trwającego rok konkursu 12 twarzy natury. Dwunastu laureatów to; Patrycja Krasoń, Julia Świętoń-Pikor, Kamil Lubas, Kamila Kisiel, Aleksandra Boczkaj, Karolina Pokrzywa, Karolina Selwa, Patrycja Przewoźnik, Jan Jamróz, Weronika Dzierżak, Anna Morawska, Karolina Wilk. Ich prace zdobią karty kalendarza. Laureaci w nagrodę otrzymali mikroskopy, świetne narzędzie do samodzielnej nauki o bioróżnorodności.
Na koniec Gali, po słodkim ekologicznym poczęstunku ….pokazaliśmy wybitny fil m przyrodniczy naszych przyjaciół z Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia pt. ”Sekretne życie drzewa”.
Na Gali uczestnicy mogli brać udział w losowaniu nagród, oglądać świetne ekspozycje biologiczne przygotowane przez Maćka i Olę oraz zespół EVS Mari, Danę, Josego i Natio, uczyć się quillingu na stoisku Halinki Gruszkoś,   zobaczyć czym szczyci się Centrum Promocji Obszaru NATURA 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. I była wystawa 50 najlepszych prac konkursu. A w holu Urzędu pokazaliśmy naszą projektową wystawę bioróżnorodności.

Fotorelacja z Gali Liderów Ekologii - 2015r.

FaLang translation system by Faboba