Jak w 2015 roku Zlot odbędzie się w formie plenerowego happeningu. Piątek 16 września 2016 roku obok otwartej sceny na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem (ul. Bulwarowa).

Zaczynamy od godziny 11.00 – „gwieździstym zlotem owadów z czterech stron świata”….byłoby fajnie gdyby ekipy owadów rzeczywiście przyszły z wszystkich stron a TVP sfilmowała to z lotu ptaka dronem z kamerą.
A może ktoś ma prywatnego drona który może być BEZPIECZNIE  pokazany na Zlocie owadów?

Na miasteczku zlotowym będziemy organizować:

1. zbiór paczek makulatury przyniesionej przez „pracowite owady”, makulatura powinna być spakowana w paczki i paczuszki dostosowane do możliwości dzieci, bo na Zlot idziemy na piechotę!  i kiedy cała grupa przyjdzie wrzucamy makulaturę do niebieskiego pojemnika MPGK
  2. „scenę ekologów” – występy Waszych zespołów szkolnych i klasowych, (bardzo proszę by zgłosić e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chęć zaśpiewania krótkiej piosenki ekologicznej lub wygłoszenia krótkiego tekstu z podanie czasu trwania – musimy zaplanować kto i kiedy?)
  3. zajęcia o bioróżnorodności laboratorium EkoMobila z mikroskopowaniem,
  4. STREFĘ LATANIA Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza pod patronatem Pratt&Whitney Rzeszów gdzie będzie symulator lotu na szybowcu,
  5. stoisko Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Dolina Wisły”,
  6. mini EkoOlimpiada organizowaną przez ekologów z Szkoły Podst. nr 17,
  7. punkt pieczętowania „Paszportów do Ekolandii”,
  8. stoisko „Wielkiego Samochodu MPGK”,
  9. wystawę „Alarm dla bioróżnorodności”,
  10. stację fotografii pamiątkowej
  11. autorskie edukacyjne propozycje Szkolnych Kół EKO i Wasze autorskie ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych (bardzo proszę, by zgłosić e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chęć zorganizowania takiego autorskiego stoiska lub gry albo zabawy – mogą to być bardzo różne aktywności, ale ważne, by zadbać o BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW!)
  • o godzinie 11.59 – happening „Alarm dla bioróżnorodności, alarm w obronie Wisłoka, alarm w obronie Ziemi.” – tradycyjnie prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie budzików, dzwonków, kołatek, gwizdków, trąbek itp.
  • o godzinie 12.01 Apel happeningu i wystąpienia gości oficjalnych i Klubów EKO.
  • …. kontynuacja warsztatów, gier i zabaw oraz
  • konkurs na najciekawszy owadzi strój
  • wyścig klanów mrówek
  • konkurs na najdalszy lot samolotem – finał konkursu ze sceny
  • spotkanie przyjaciół i opiekunów Ziemi,
  • ok. godziny 13.00-13.30? zakończenie Zlotu

Bardzo prosimy, by wszyscy uczestnicy „Drugiego Rzeszowskiego Zlotu Owadów” (wraz z opiekunami) przebrali się za kolorowe skrzydlate owady. Gdyby ktoś nie miał czasu na produkcje skrzydeł można przebrać się za gąsienice albo poczwarki.
Prosimy, by reprezentacje szkół i przedszkoli przyniosły transparenty z hasłami w obronie przyrody.

Współorganizatorem Zlotu jest Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie, a głównymi partnerami Zlotu Pratt&Whitney Rzeszów oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Bardzo proszę, by drogą e-mailowa zgłosić chęć udziału w Zlocie z podaniem nazwiska opiekuna i liczby dzieci.

SIC. Koordynator happeningu poszukuje młodzieży, studentów i dorosłych do pomocy w organizacji Zlotu w piątek od 9.00.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego lotu dla zlotu

Mirek Ruszała