Zapadła decyzja. Przez najbliższe 38 dni będziemy realizować dodatkowe warsztaty edukacji ekologicznej w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”. Warsztaty mogą odbywać się zarówno w szkołach, które dotychczas brały udział w projekcie jak i w nowych placówkach które przyjmą na cały dzień załogę trenerów „EKOSKOP-u” z EkoMobilem „Bioróżnorodek”. Właściwie ze względu na cele projektu, na tych „nowych” zależy nam najbardziej.

Wniosek o rozszerzenie projektu złożyliśmy (w odpowiedzi na propozycję NFOŚiGW) 4 XI 2016 roku i 22 III 2017 otrzymaliśmy zgodę na realizacje zaplanowanych działań. Szkoda tylko, że ustalenia Norwegii, Islandii, Lichtensteinu (które złożył środki na Mechanizm Finansowy wsparcia w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego
2009-2014), oraz Polski (beneficjenta EOG) na ostatni dzień kwalifikowanych działań wskazały niedziele 30 IV 2017 roku.
Prosimy zainteresowanych opiekunów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych  o kontakt telefoniczny (607 039990) z koordynatorem wiosennych laboratoriów bioróżnorodności celem rezerwacji terminów. Zajęcia są bezpłatne i obejmować będą „teatr bioróżnorodności”, „pracownię mikroskopów stereoskopowych”, „warsztaty Parków Narodowych”, „pracownię bioróżnorodności awifauny”, „warsztaty i głosów i tropów z lasu”, „pracownie flory przydomowej”, „pracownię modraszków i jeży”, „wykład o znaczeniu bioróżnorodności”.
W ramach projektu w kolejne niedziele kwietnia w Podkarpackim Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie ul. Lubelska 28/4 organizowane będą dla dzieci młodszych 5-9 lat  „Weekendowe Warsztaty Akademii Bioróżnorodności”. Zajęcia planujemy w dwóch turach, po 3 godziny lekcyjne, od  10.00 do 12. 15 i od 13.00 do 14.15.
Zasady rekrutacji na WWAB ogłosimy na stronie projektu.