Ogłaszamy konkurs na nazwę dla samochodu, ekologicznego mini-laboratorium na kołach, ,,Podkarpackiego EkoMobila’’ Volkswagena Caravelle T-5, który został zakupiony do projektu ,,Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia’’ przez Stowarzyszenie ,,EKOSKOP’’ z Rzeszowa.

Samochód służyć będzie organizacji kilkuset warsztatów badających stan środowiska, a w szczególności umożliwi badanie lokalnej bioróżnorodności.  Jest to pierwszy na Podkarpaciu ,,EkoMobil’’ – tak podobne samochody badawcze nazywają Niemcy, którzy wymyślili ten atrakcyjny sposób wsparcia edukacji ekologicznej. Zakup samochodu dotował Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, utworzony przez wpłaty państw darczyńców Norwegię, Islandię i Lichtenstein. Nasz samochód „ma na sobie” stado niebieskich motyli modraszków – owadów podlegających ochronie w całej UE. Mamy nadzieję, że w trakcie zajęć dla dzieci zobaczymy nie jednego  żywego modraszka.
Zadaniem uczestnika konkursu jest wymyślenie nazwy samochodu-laboratorium. Nazwa ta zostanie wyłoniona przez Zarząd Stowarzyszenia ,,EKOSKOP’’. Zwycięska nazwa zostanie oficjalnie ogłoszona 19.09.2014 podczas happeningu ,,SOS dla Wisłoka’’ który będzie zwołany w ramach projektu ,,Alarm dla bioróżnorodności’’ tradycyjnie na bulwarach nad Wisłokiem przy scenie plenerowej.
Autor zwycięskiej nazwy otrzyma nagrodę niespodziankę. Jeśli okaże się, że zwycięską nazwę wymyśliło kilka osób, nagroda zostanie rozlosowana spośród wszystkich autorów nazwy.
Proponowaną nazwę samochodu „mini – laboratorium” należy wysyłać e-mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem imienia, nazwiska oraz szkoły autora nazwy.

Powodzenia

Kasia Ruszała