W ostatni piątek 5 września 2014 odbyła się ważna i ciekawa konferencja która oficjalnie rozpoczęliśmy projekt "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia".
Konferencje otworzyli Kasia Ruszała Prezes "EKOSKOPU" i profesor Zbigniew Czerniakowski Dziekan Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego - gospodarz konferencji.

Były ciekawe wystąpienia o bioróżnorodności i o Arboretum w Bolestraszycach. Było przedstawienie całego projektu  i ekipy realizatorów, pokazano wystawę 14 rollupów oraz odbył się pierwszy publiczny pokaz EkoMobila - naszego ekologicznego laboratorium na kółkach. Był na koniec bardzo wypasiony ekologiczny poczęstunek. A najważniejsze, że na konferencję dotarli prawie wszyscy realizatorzy z 40 szkół i 10 Centrów Edukacji Ekologicznej. A zatem ostro startujemy z działaniami "Paszportu do Ekolandii" i "Laboratorium bioróżnorodności". A 19 września o 11.30 happening "S.O.S dla Wisłoka" na rzeszowskich bulwarach obok sceny plenerowej ...tradycyjnie jak od 15 lat!

Zobacz galerię zdjęć: TUTAJ..>>
Mirek Ruszała koordynator