W sieci znaleźliśmy bardzo interesującą informację, że rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”

1 grudnia rozpoczął się nabór do kolejnej edycji projektu edukacji ekologicznej „Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Rekrutacja potrwa do 16 grudnia br.

„Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjów z obszarów wiejskich. Jego uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu w tematykę projektu, wyjadą na pięciodniowe zajęcia terenowe do wybranego parku narodowego. W ramach tzw. zielonych szkół, młodzież wcieli się w rolę badaczy-odkrywców i pozna walory przyrodnicze swojego regionu. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w konkursie międzyszkolnym. Zajęcia zostaną poprzedzone szkoleniem metodycznym dla nauczycieli-koordynatorów i pracowników dydaktycznych parków narodowych, w ramach którego zapoznają się oni z założeniami projektu oraz materiałami dydaktycznymi, podnosząc również swoje kwalifikacje zawodowe.
Zielone szkoły w ramach projektu będą realizowane w okresie:

• marzec - czerwiec 2015 r. w szkołach podstawowych
  • wrzesień - listopad 2015 r. w gimnazjach

Udział uczniów i nauczycieli w projekcie jest bezpłatny!

Szkoły do udziału w projekcie są zgłaszane przez gminy. Zgłoszenia są przyjmowane od 1 do 16 grudnia br. Każda gmina może zgłosić jedną szkołę podstawową i jedno gimnazjum.

Projekt „Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" jest dofinansowany ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.
Szczegółowe informacje nt. projektu można znaleźć na stronie www.efrwp.pl  w zakładce PROGRAMY EDUKACYJNE, na profilu facebook: https://www.facebook.com/MisjaPrzyroda  lub uzyskać pod numerem telefonu 22 639 87 63, 22 639 87 64 i adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.