PASZPORT DO EKOLANDII
Kliknij w obraz i zobacz więcej
RZESZOWSKA AMAZONIA
Kliknij w obraz i zobacz więcej
LABORATORIUM BIORÓŻNORODNOŚCI
Kliknij w obraz i zobacz więcej
AKADEMIA BIORÓŻNORODNOŚCI - SOS DLA BIORÓŻNORODNOŚCI
Kliknij w obraz i zobacz więcej
ŁĄKI ŚW. FRANCISZKA
Kliknij w obraz i zobacz więcej
×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

2014 rok był w projekcie bardzo intensywny. W szkołach projektowych zawisły intrygujące plakaty projektu.  30 razy wyjechaliśmy  na wyprawę „Paszport do Ekolandii”. Zachwycaliśmy się skrzypami olbrzymimi w Rezerwacie Przyrody Mójka k. Błażowej, piękną buczyną karpacką w Rezerwacie Przyrody Wielki Las k. Czudca,  150 – letnimi modrzewiami nasiennymi w Rezerwacie Przyrody Husówka k. Łańcuta.

Pierwsi młodzi ekolodzy – uczestnicy zajęć otrzymali oryginalne paszporty umożliwiające udział w projekcie i kompletowanie kolorowych stempli - wiz do Ekolandii. „Bioróżnorodek” - nasz Podkarpacki EkoMobil, wyjeżdżał do szkół 23 razy, żeby pod okiem trenerów dzieci mogły podglądać, badać i odkrywać lokalną bioróżnorodność rzeki, lasu czy łąki… Po zalewie na Wisłoku pływał projektowy katamaran, którym łatwiej można się było przekonać, że „Rzeszowska Amazonia” kipi piękną przyrodą. Z naszym zespołem trenerów byliśmy na happeningu w Rzeszowie nad Wisłokiem i na ekologicznym święcie w Tarnobrzegu gdzie gospodarzem było Centrum Edukacji Ekologicznej i Promocji Obszaru Natura 2000 w Zamku Dzikowskim.
Listopad i grudzień wypełniony był 153 warsztatami stacjonarnymi „Laboratorium bioróżnorodności” dla 3160 dzieci i nauczycieli.  Na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w 12 szkołach projektowych prezentowana była nasza wystawa 14 roll-upów o bioróżnorodności Podkarpacia. Szkoły założyły swoje łąki kwietne, w których posianie angażowali się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice i pracownicy szkoły.  A to dopiero początek działań…, bo w projekcie przed nami rok 2015!

FaLang translation system by Faboba