Powoli nadchodzi wiosna! Zgodnie z założeniami naszego projektu każda szkoła która bierze udział w kampanii  „Łąki św. Franciszka”, na terenie lub w pobliżu swojej łąki ma ulokować hoteliki dla owadów, a w „odpowiednim miejscu” - na terenie lub w pobliżu szkoły  powiesić budki noclegowo-lęgowe dla nietoperzy.  Działanie to powinno zintegrować nauczycieli i klasy szczególnie zainteresowane ochroną środowiska  wraz z rodzicami i przyjaciółmi szkoły, którzy mogą chcieć zaangażować się w to pożyteczne działanie.

Działanie nie jest łatwe, dlatego dla każdej szkoły realizującej kampanie, zamówiliśmy w Fundacji „MIEDZA” kompletne zestawy do samodzielnego złożenia:

- 4 hotelików dla owadów
- 3 budek noclegowo-lęgowych dla nietoperzy.

Zestawy zostaną dostarczone do szkół ok. 15 marca 2015 roku, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze strony Fundacji.

Wyrażam nadzieję, że zarówno budki jak i hoteliki będą proste do samodzielnego złożenia z uczniami i zamocowania w wybranej lokalizacji.

Dodatkowo do wszystkich szkół kampanii wiosną (w marcu lub kwietniu br.)  zostanie wysłana dodatkowa partia sadzonek ziół i bylin zwabiających motyle. Powinny one wzbogacić nasze przyszkolne łąki św. Franciszka lub okolice lokalizacji hotelików dla owadów.