Przyłącz się do Badaczy Wody
Zasoby czystej wody na świecie wymagają wzmożonej ochrony. Wzywamy Badaczy Wody, aby napełnili przyszłość czystą wodą dostępną dla wszystkich.

Zdobądź więcej informacji o programie, który wystartował w lutym 2015.

Czym jest Badacz Wody?

Badacz Wody jest ciekawym, międzynarodowym programem dostępnym przez Internet, który stawia szereg wodnych wyzwań dla uczniów w wieku 8-14 lat. Badacze Wody podejmują wyprawę, aby zespołowo ochronić wirtualny zbiornik wodny (i wodę w prawdziwym życiu). Po ukończeniu wyzwań, otrzymują zwycięskie punkty i widzą, jak ich zbiornik powraca do życia.

Po drodze można otrzymać nagrody, a jedna szkoła w Polsce ma możliwość reprezentowania kraju na Wystawie Światowej (World Expo) w Mediolanie w październiku 2015r.

Program jest elastyczny i prowadzony przez uczniów, więc wymaga niewielkiego planowania. Pasuje doskonale dla klasy lub koła zainteresowań. Program buduje kompetencje i inspiruje uczniów do prowadzenia działań na rzecz wody w szkole, domu i otoczeniu.

Jak możesz się zaangażować?
Nauczyciele szkoły mogą się zarejestrować na stronie www.badaczwody.pl

Aby dowiedzieć się więcej o programie, ściągnij mapę wyzwań Badacza Wody.
Odwiedź stronę www.badaczwody.pl

Program opracowany został przez organizację Global Action Plan w Wielkiej Brytanii (GAP UK) i realizowany jest wspólnie w 11 krajach, w Polsce przez Fundację GAP.
Badacz Wody jest wspierany przez Program Wodny HSBC.

Obserwator zasobów wody Pomoc 1- Obserwacja zbiorników słodkowodnych - Slajdy
Obserwator zasobów wody - Dla nauczyciela