W popołudniowy, pochmurny wtorek na pikniku ekologicznym w ogrodzie przy Przedszkolu w Pysznicy urządziliśmy laboratorium bioróżnorodności. Piknik rozpoczął się od spektaklu teatralnego w wykonaniu przedszkolaków. Widzowie dowiedzieli się, że warto chronić rośliny i zwierzęta, bo są bardzo ważnymi mieszkańcami Ziemi bez których nie byłoby ekologicznej równowagi.

Po przedstawieniu przyszedł czas na laboratorium.  Na stolikach rozłożyliśmy sprzęt badawczy i rozstawiliśmy, imponującą wystawę o bioróżnorodności Podkarpacia. Nie musieliśmy długo czekać. Mikroskopy wzbudzały ciekawość i dzieci i rodziców. Luneta tak przyciągała uwagę… aż ustawiła się prawdziwa kolejka!  Miło było patrzeć jak dzieci z wypiekami na twarzach biegały po łące, przyglądając się chrząszczom, pająkom, kowalom bezskrzydłym i mrówkom.
Dziękujemy Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom przedszkola za bardzo miłe przyjęcie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę dla ochrony bioróżnorodności Podkarpacia.

Warsztaty Laboratorium bioróżnorodności odbyły się w ramach realizowanego w Centrum Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia „EKOSKOP” projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.