Minęło kilka dni od zakończenia warsztatów (2-3 VI),  a mnie w dalszym ciągu przypominają się cudowne beskidzkie łąki pełne storczyków i firletek, cieniste bukowo-jodłowe lasy, zapomniane cerkwisko i dziewięćsiły bezłodygowe i kumaki w strumieniu. Najbardziej został w pamięci  krzyk orlików które krążyły dwoma parami nad naszą warsztatową ekipą Pań. Bo uczestniczkami warsztatów były Panie szkolne koordynatorki projektu ,,Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia’’ Stowarzyszenia „EKOSKOP”.

Zmęczone długimi pieszymi przejściami nie przestawały być zafascynowane  bogactwem Magurskiego Parku Narodowego. Dwa forsowne w ćwiczenia i praktyczne wykłady dni zakończyły się podsumowaniem w pigułce jaką dostarczyło zwiedzenie stałych ekspozycji w  Muzeum Magurskiego PN w Krempnej. Duży udział w sukcesie warsztatów mieli wykładowcy dr Paweł Wolański z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Magdalena Kuś z pracowni edukacji ekologicznej Magurskiego PN. Do atmosfery pozytywnie dołożyła się pyszna kuchnia „Hajstry” i łaskawa pogoda …pierwszego dnia burza goniła nas przez kilkanaście kilometrów i …..odpuściła!