13 czerwca okazał się bardzo szczęśliwy dla promocji bioróżnorodności. Była słoneczna (może nawet zbyt upalna) pogoda, tłumy dzieci z rodzicami, dorośli, młodzież, studenci i emeryci! Były kolejki do samodzielnych, mikroskopowych obserwacji życia w kropli wody i badania binokularami szczegółów urody owadów i ich larw. Była okazja do rozmów i dyskusji o ochronie przyrody… Panie, a tych wilków i niedźwiedzi  to nie za dużo? Na koniec  …zabrakło naklejek.

Rzeszowski VI Dzień Odkrywcy Stowarzyszenia „ExploRes” okazał się kolejnym sukcesem spotkań z nauką. Kilkanaście tysięcy uczestników - bo tu się uczestniczy, a nie zwiedza! Całe rodziny z małymi dziećmi i mnóstwo młodzieży. Najbardziej oblegane były stoiska, gdzie można było coś zrobić samemu… czyli aktywnie poszukiwać prawdy o świecie! Nasz ”EKOSKOP-owy” namiot projektu cieszył się wielkim uznaniem. Zainteresowanie wzbudzały: model rzeki, preparaty mikroskopowe, żywe owady, profesjonalne lunety do obserwacji ptaków „Kasztanowej Alei”, prezentacja materiałów edukacyjnych projektu. Aktywnie bawiło się i uczyło u nas kilkaset osób …a kilka tysięcy przeszło z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Ciężka praca trenerów i wolontariuszy przyniosła satysfakcję kompensującą zmęczenie.
Na szczególne podziękowanie zasłużyli Kasia, Maciek z Mariuszem i Olą z Uniwersytetu Rzeszowskiego, nasi EVS-owcy Maria z Francji, Dana z Holandii i Jose z Hiszpanii, nasze polskie dziewczynki Asia z Antosią i dziewczyny Ewa, Paulina i Sylwia.  Dziękujemy.
Gratulujemy Stowarzyszeniu Upowszechniania Wiedzy ExploRes, kolejnej udanej edycji rzeszowskiego Pikniku Nauki.
Do zobaczenia za rok!
Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć..>>