×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

Zakup i wyposażenie samochodu „mini laboratorium” będzie innowacyjną metodą edukacji ekologicznej, terenowych warsztatów o bioróżnorodności. Samochód będzie wyposażony w niezbędny sprzęt badawczy m.in. stoliki, karimaty, mikroskopy, lornetki, kamerę powiększającą i rzutnik sprzężone z laptopami, zestawy do badań środowiska, przyrząd do pobierania prób glebowych, klucze botaniczne i zoologiczne, miski do połowów, siatki, podbieraki, szkło laboratoryjne, lunetę ornitologiczną, wodery, saperki.

Przyjazd ekomobila do szkoły umożliwi przeprowadzenie terenowych warsztatów przyrodniczych w najbliższym otoczeniu szkół i ciekawych środowiskach np. otulina rezerwatu „Lisia Góra” w Rzeszowie.
Ekomobli odpowiada na potrzebę szkół, które nie mają kadry ekologów i są bardzo słabo wyposażone w pomoce naukowe w tym sprzęt do badania bioróżnorodności. Dzięki mobilnemu laboratorium z dwuosobową załogą edukatorów z „EKOSKOP-u”, klasy szkolne podzielone na dwie małe grupy badawcze będą mogły poznać tajemnice lokalnej bioróżnorodności przychodząc na zajęcia pieszo ze szkoły lub przyjeżdżając na rowerach.

W ramach projektu zostanie zorganizowanych 920 warsztatów do 40 szkół i 10 gminnych Centrów Edukacji Ekologicznej (CEE) z wykorzystaniem "Podkarpackiego EkoMobila"
Cykl warsztatów zostanie rozpoczęty na Konferencji Otwarcia we IX 2014 i podsumowany na Konferencji Końcowej Projektu w IV 2016.

FaLang translation system by Faboba