×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

Ze szkół biorcach udział w zajęciach "Podkarpackiego EkoMobila" oraz wyjazdach "Paszport do Ekolandii"  zostanie wyłonionych (w konkursie na plan kampanii szkolnej „Łąki św. Franciszka”) 20 szkół, w których grupy aktywnych uczniów (np. klasa lub klub  ekologiczny, drużyna ZHP, koło LOP)  zostaną zainteresowane praktycznym działaniem na rzecz ochrony bioróżnorodności.

Grupy pod przewodnictwem nauczyciela-koordynatora przejdą internetowe szkolenie, by w odpowiednim okresie wegetacyjnym w roku 2015, w najbliższej okolicy szkoły, zasiać i zasadzić kilkuarowe (od 1 do 5 ar) "kwietne łąki dla motyli i trzmieli",  urządzić „oczko wodne” oraz  zbudować "hotel dla owadów" 
(stosy zespolonego butwiejącego drewna) i "noclegownie nietoperzy" (budki). Koordynatorzy wezmą udział w dwóch dwudniowych warsztatach z zakresu bioróżnorodności do Bieszczadzkiego PN i Magurskiego PN. W ramach projektu zostaną przekazane do szkół mieszanki nasion i opisy konstrukcji oraz przeprowadzone 2 godzinne warsztaty z ekspertem. Uczniowie przekażą mieszkańcom swoich miejscowości ulotki pt. jak chronić bioróżnorodność (wraz z deklaracją opieki nad lokalną bioróżnorodnością) i przygotują dzienniki konkursu umieszczając je w formie bloga na stronie www. projektu.

FaLang translation system by Faboba