×

Wiadomość

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.

W ramach projektu planuje się organizację 130, 7-godzinnych edukacyjnych wypraw ekologicznych pod przewodnictwem trenera -ekologa, z wykorzystaniem autokaru, w terminie VI-X 2014, IV-X 2015 oraz IV 2016 r. w tym:

  • 120 wyjazdów adresowanych do 40 szkół.
  • 10 wyjazdów adresowanych do 70 rodzin z małymi dziećmi zainteresowanych edukacją przyrodniczą na rzecz zachowania bioróżnorodności.

Wyjazdy realizowane będą  na specjalnie opracowanych przez wolontariuszy PCEE trasach. Wyjazdy  w interaktywnych zajęciach badawczych (wzrok, słuch, dotyk, węch, gry i zabawy), przybliżą wartości przyrodnicze, usługi ekosystemowe i piękno lokalnych rezerwatów; „Wielki Las” k.Czudca , „Husówka” k.Husowa, „Mójka” k.Błażowej, „Bór” k.Głogowa Młp. „Zabłocie” k.Świlczy oraz zasoby bioróżnorodności w Arboretum w Bolestraszycach i Storczykarni w Łańcuckim Zamku. Na zakończenie każdego warsztatu trener poprowadzi podsumowujące quizy i gry ewaluacyjne. Przy ognisku uczestnicy otrzymają kolorowy, 8-stronicowy, imienny  „Paszport do Ekolandii” zawierający ciekawe informacje o ochronie bioróżnorodności oraz zapraszający na całoroczne zajęcia w PCEE  w Rzeszowie. Rodzinny „Paszport” uprawnia do rejsu po „Rzeszowskiej Amazonii” łodzią - katamaranem.

FaLang translation system by Faboba